Shindo massaaž

9.01.2018

Shindo massaaž kuulub Jaapanist pärit massaažide hulka, ühendades endas vanu idamaiseid tarkusi kaasaegsete teadmistega inimese anatoomiast ja füsioloogiast.  Shindo on töö inimese kehaga, mis hõlmab nii massaaži, venitus-, lõõgastusharjutusi kui ka jalgade- ja seljateraapiat. Shindo massaaži tehakse põrandal mattide peal, lamavas asendis (selili, külili, kõhuli) läbi riiete. Soovitav on kasutada puuvillaseid ja avaraid riideid. Nii enne kui pärast massaaži on kasulik varuda aega ja puhata.
Shindo massaaž aktiveerib vere- ja lümfiringet, vähendab ja ennetab lihaspingeid, parandab ja säilitab lihaste liikuvust, stimuleerib siseorganite tööd, taastab ja hoiab töövõimet ning vähendab ja ennetab stressi. Masseeritav kogeb nii lihaste pehmenemist, liigeste liikuvuse suurenemist kui ka rahutunnet. Shindo sobib igale eale, nii lastele kui ka vanematele inimestele ning on eriti efektiivne meetod taastusraviks. Kuna meetodil on tugev ajupoolkerade koostööd toetav mõju, on Shindost palju abi eriravi vajavate laste taastusravis. Vanematel inimestel aitab Shindo parandada liigeste liikuvust ja vähendada lihasvalusid.

Shindo massaaž toimub põrandal mati peal läbi kergete riiete. Soovitav on kaasa võtta või selga panna puuvillased või avaramad riided (n retuusid ja T-särk).

Näidustused:

* lihasvalud
* liigeste liikuvuse häired
* stress

Vastunäidustused:

* palavik
* pahaloomulised kasvajad
* traumad
* osteoporoos
* südame- ja veresoonkonna haigused
* põletikulised nahahaigused
* liigeste ja kõõluste põletikud
* veenilaiendid, tromboosi oht
* rasedus