Tselluliidimassaaž

10.01.2018

Tselluliidimassaaž on tugev ja intensiivne protseduur probleemsetele kehapiirkondadele ning suunatud vereringe, lihastoonuse ja rasvkoe struktuuri parandamisele. Massaaž on mõeldud tselluliidi vähendamiseks ja naha toniseerimiseks. Tselluliidimassaaž elavdab ainevahetust, lümfi- ja vereringet.

Kõigepealt probleemsed kohad kooritakse ja siis jätkatakse massaažiga, vajadusel kasutatakse ka  kummikuppusid. Massaaž lõpetatakse spetsiaalse tselluliidikreemiga. Protseduuri-järgselt on soovitatav rohkem juua, et tagada jääkainete väljaviimine organismist. Parima tulemuse saavutamiseks tuleb massaaži võtta kuurina. Soovituslik on 3 korda nädalas 7-10 nädala jooksul. Hiljem tulemuste hoidmiseks on toetav kuur 1 kuni 4 korda kuus.

Selleks, et massaažitulemused oleksid tõhusad ja püsivad, tuleb ka ise kaasa aidata. Oluline on pöörata tähelepanu liikumisele ning tervislikule toiduvalikule. Loobuda tuleks kohvist ja alkoholist ning liigsest magusa ja rasvase söömisest. Iga päev juua piisavas koguses vett (1,5-2 liitrit).

Näidustused:

* tselluliit või kalduvus selle tekkimisele
* vere- ja lümfiringe häired
* tursed

Vastunäidustused:

* palavik
* kõrge vererõhk
* südamepuudulikkus
* pahaloomulised kasvajad
* veenilaiendid ja veenipõletikud
* traumad ja luumurrud (mitte enne poole aasta möödumist)
* põletikulised ja mädased nahahaigused