Logopeedid / eripedagoogid

Evi Müller-Mölder

Logopeed / eripedagoog
Evi on meie juures töötanud juba palju aastaid logopeed-eripedagoogina. 1976. aastal omandas ta  Tartu Riiklik Ülikoolis logopeedi ja eripedagoogi kvalifikatsiooni. Täiendanud on  ennast andragoogika erialal. Eelnevalt on töötanud logopeedina, metoodikuna täiskasvanute täienduskoolituses, projektijuhina. Staažika logopeedina on tal kogunenud kogemusi juba üle 20 aasta. Tema spetsiifiliseks valdkonnaks on  laste ja täiskasvanute kõneravi, nõustamine, diagnostika. Täiendavaid teadmisi  saab iga-aastastest erialastest täiendkoolitustest logopeedia valdkonnas ja selle piirialadel (neuroloogia ja keel)  + täiendusi ka andragoogika ja  projektijuhtimise valdkondadest.
Kogu Evi elu on talle tähtis. Tahab olla terve ja oma eluga hästi toime tulla.
Hobiks on luusida metsas ja kuulata, mida metsal talle öelda on.

Eve Murula

Logopeed / eripedagoog
Eve töötab meil logopeed – eripedagoogina. Ta on lõpetanud  Tartu Riikliku Ülikooli, ajaloo teaduskonna, eripedagoogika osakonna 1991. aastal. Alates lõpetamisest on töötanud  lasteaia- ja koolilogopeedina. Et end erialaselt vormis hoida võtab pidevalt osa logopeedidele suunatud täiendõppe kursustest.   Ta on pälvinud Tabivere valla tänukirja, kohusetundliku töö ja suure haridusliku panuse andmise eest erivajadustega laste arengusse.
Tema töömotivaatoriks ja elumotoks on: Kõike mida teed, tee kirega!

Valentina Murova

Logopeed / eripedagoog
Valentinal on meie juures logopeed – eripedagoogi venekeelsed vastuvõtud. Ta on omandanud Tartu Ülikoolis eripedagoogika eriala.  Aastatel 1972-1974 omandas meditsiiniõe elukutse Tartu Meditsiinikoolis. Valentina on eelnevalt töötanud meditsiiniõena Lätis,  Kazahstanis ja Tartu Lastekliinikus. Alates 1990 aastast on töötanud logopeedina erinevates lasteaedades. Tema emakeel on vene keel, suhtleb vabalt  eesti keeles, natukene valdab inglise- ja poola keelt.

Eike Tähnas

Tegevusterapeut / eripedagoog
Eike on üks staažikamaid tegevusterapeute Eestis ja lisaks on tal magistrikraad eripedagoogikas.
Eike on töötanud nii suures rehabilitatsioonikeskuses kui ka taastusravi kliinikus ja puuetega laste perekeskuses tegevusterapeudi, eripedagoogi ja tegevusjuhendajana. Tal on pikaajaline töökogemus häirunud tegevusvõimega laste ja täiskasvanute õpetamisel ja juhendamisel erinevates reha-meeskondades. Kõige rohkem on ta varasema töökogemuse käigus tegelenud neuroloogiliste, traumatoloogiliste ja arenguhäiretega laste ning täiskasvanutega.
Erialaseid teadmisi täiendab Eike iseseisvalt erialast kirjandust lugedes ja erialaliitude poolt pakutud koolitustel osaledes.
Oma töös on Eike lähtunud mõttest, et mitte keegi ei tea, mida ta teha suudab, enne, kui ta proovib. Samuti on tema jaoks oluline mõttetera, mine alati nii kaugele, kui näed ja kui kohale jõuad, näed kaugemale.
Eike suhtleb vabalt eesti ja vene keeles.

Natalia Dovlatjan

Logopeed
Natalia teeb meil venekeelseid logopeedi vastuvõtte. Lisaks töötab lasteaias  eripedagoogi ja logopeedina. Ta on õppinud Tallinna Majandustehnikumis, Jaroslavli Riiklikus Pedagoogilises Ülikoolis omandanud pedagoog-psühholoogi ja õpetaja-logopeed eriala. Eelnevalt on töötanud õmblejana, instruktorina, logopeedina.
Natalia spetsiifiliseks valdkonnaks on autismi ja intellektipuudega laste kasvatamine ja õpetamine. Talle meeldib regulaarselt lugeda eralakirjandust ning enesetäiendamiseks osaleb erialakoolitustel. Natalia emakeel on venekeel, aga suhtleb ka eesti  ja inglise keeles.
Tema hobideks on kunstiline kujundus, aiandus, reisimine. Natalia on aus, vastutustundeline ja rõõmsameelne inimene.

Liis Lättemäe

Logopeed / eripedagoog
Liis on haridusteaduste magister (eripedagoogika, õpiraskuste pedagoogika). Lõpetas Tartu Ülikooli 2012. aastal. Ülikooli õpingute ajal töötas ta  pimedate ja nägemispuudega ning ka liitpuudega lastega. Lisaks Dorpat Tervises töötamisele on Liisi üldlogopeed tavalasteaias. Liisi huvitavad enim ATH ja tähelepanuprobleemid, sh käitumishäired ning ka autismimipedagoogika valdkond. Valdavalt on ta end täiendanud Tartu Ülikooli, Logopeedide Ühingu ja Eesti Lasteaednike Liidu poolt pakutavatel täiendkoolitustel.
peab oma suurimateks saavutusteks  oma kahe lapse sündi. Tema poeg ja tütar motiveerivad teda olema parem inimene ning pingutama ka väga rasketes olukordades. Tema juhtmõte on: “Elada tuleb nii, et väärtustad iseenda heaolemist ja tundeid ning julged teha oma elus vajalikke muutusi ja lõpetamisi. Kui oled ise õnnelik ja rahul, on õnnelikud ka sinu lähedased!”

Olga Nekrassova

Logopeed / psühholoog
Olga lõpetas 2006. aastal Tartu Ülikooli Narva Kolledži koolieelse lasteaiaõpetaja eriala.
2007. aastal lõpetas ta Tallinna Sotsiaal-Humanitaarinstituudi psühholoogi – logopeedi eriala.
Antud hetkel õpib ta Tartu Ülikoolis ja Peterburi Puškini Ülikoolis magistritasemel. Valdavalt on ta ennast erialaselt täiendanud Tartu Ülikooli, Logopeedide Ühingu ja Hariduse Tugiteenuste Keskuse poolt pakutavatel seminaridel ja koolitustel.

Ta on 10 aastat töötanud Tartumaal erinevates lasteaedades logopeedina ja rühmaõpetajana.
Praegu töötab ta Tartu Kelluke Lasteaia tasandusrühma logopeedina.

Olga töötab valdavalt kõneprobleemidega väikelaste ja koolieelikutega ning pakub nende perede tuge.
Oma töös kasutab ta tihti logopeedilisi massaažitehnikaid ja logorütmilisi tegevusi.

Olga suhtleb vabalt eesti ja vene keeles. Saab hakkama ka saksa keelega.

Vaba ajal meeldib Olgale viibida looduses ja teha sporti.

Tema tööelu juhtmõte on „Iga päev on erinev ja kordumatu nagu iga laps“.

.

Yevheniia Tetereva

Logopeed

Saima Salomon

Logopeed / eripedagoog
Saima on lõpetanud Tartu Ülikooli 1993. a eripedagoogika- logopeedia õppesuunal. Täiendanud on ta ennast toonases Tallinna Pedagoogikaülikoolis ja omandanud seal 2000. a klassiõpetaja eriala. Tänaseks on tal erialast töökogemust rohkem kui 25 aastat. Ta on töötanud nii intellektipuudega õpilastega, logopeedina lasteaias ja koolis, hiljem ka sotsiaal- ja meditsiinivaldkonnas. Oma teadmisi ja pikaaegseid kogemusi on ta jaganud eripedagoogika üliõpilaste praktikajuhendajana.
Saima on ennast pidevalt täiendanud osaledes Tartu Ülikooli ja Eesti Logopeedide Ühingu poolt korraldatud täiendkoolitustel. Samuti on ta osalenud Eramsus+ programmi raames projektis, mille käigus tutvuti erinevate Euroopa koolide kogemustega erivajadustega laste õpetamisel. Alates aastast 2020 on ta saanud jagada oma teadmisi ja kogemust koolitajana Eesti Lugemisühingus.
Lisaks viib ta läbi täiendkoolitust „Rahvusvahelise funktsioneerimisvõime klassifikatsiooni praktiline kasutamine taastusravis ja rehabilitatsioonis“.
Saima põhiliseks töökeeleks on eesti keel aga ta suhtleb vabalt ka saksa keeles.
Vabal ajal meldib Saimale nautida pikki jalutuskäike, eriti kevadhommikute värskust nautides. Võimalusel reisisib ta ka Eestist kaugemale.

Merike Mändmets

Eripedagoog
Merike omandas kõrghariduse 1988. aastal Tallinna Pedagoogilises Instituudis, ning sai üldtehniliste distsipliinide ja tööõpetuse õpetaja kutse. 2012-2014 läbis ta Tallinna Ülikoolis magistriõppe, saades haridusteaduse magistri kraadi. 2017-2020 õppis Tartu Ülikoolis eripedagoogika bakalauruseõppe õppekaval ning 2023. aastal sai temast Tartu Ülikooli eripedagoogika magister.
Ta on ennast täiendanud põhiliselt Tartu Ülikooli ja Tallinna Ülikooli täiendkoolitustel, kui ka erinevate koolituskeskuste poolt pakutavatel seminaridel ja koolitustel ning iseseisvalt erialast kirjandust lugedes.
Merike on hardussüsteemis töötanud enam kui 35 aastat. Ta on olnud õpetaja, HEVKO koordinaator ja õppejuht. Samuti on ta töötanud ka rehabilitatsioonimeeskonnas eripedagoogina. Tema peamisteks valdkondadeks on eripedagoogiline töö laste ja noortega. Koolivalmiduse hindamine, s.h kirjutamise ja lugemise eeloskuste ning tunnetusprotsesside, lugemis- ja kirjutamisoskuste arendamine.
Ta suhtleb eesti ja vene keeles.
Vabal ajal meeldib talle viibida looduses, tegeleda aiandusega teha sporti ja võimalusel reisida. Tema elu juhtmõtteks on: naudi kõike, mida teed!
Elus peab tegema neid asju, mida sa päriselt teha tahad ja alati peab olema sära silmis – see ongi see, mis teeb elu huvitavaks ja ennast õnnelikuks. Kui sa unistad millestki, siis tuleb see ära teha.

Ines Kass

Eripedagoog
Ines on lõpetanud Tartu Ülikooli eripedagoogika alal 2022. aastal. Ta täiendab ennast pidevalt erialaselt lugedes pedagoogilise psühholoogia kirjandust ja vaadates videoloengud.
Ta on töötanud lasteaiaõpetajana ning laste eripedagoogina rohkem kui 7 aastat. Ta on ka vabatahtlik Ukraina laste keeletoe projektis.
Ines suhtleb eesti, vene, ukraina ja inglise keeles. Lisaks õpib ta ka viipekeelt, kuna töötab ka kõnepuudega lastega.
Ines on lõpetanud muusika- ja kunstikooli. Seetõttu kasutab ta oma töös ka muusika- ja kunstiteraapia võtted.

Kaisa Elise Kikas

Eripedagoog
Kaisa Elise lõpetas 2022. aastal bakalaureuseõppe Tartu Ülikoolis eripedagoogika ja logopeedia erialal. Kõrvalerialana õppis ta psühholoogiat. Hetkel õpib ta muusikat ja omandab kutset Heino Elleri muusikakoolis klassikalise laulu erialal. Ta on läbinud Peaasi.ee vaimse tervise esmaabi koolituse. Tööalaselt arendab ta end jooksvalt töökoolitustel ja erialast kirjandust uurides.
Ta on eelnevalt töötanud klienditeenindajana ja lasteaias õpetajana.
Kaisa Elise suhtleb vabalt eesti ja inglise keeles. Vähemal määral ka vene keeles.
Tema peamised hobid on muusika (kuulamine ja laulmine) ning fotograafia.
Elu tegemistes ja raskuste ületamisel on talle oluline mõte: „Eneseusk ja julgus on pool võitu.“